הכנת תכשיטים מחרוזים


הכנת תכשיטים מחרוזים

בעידן הנוכחי, עם התרחבותן של שעות הפנאי, והמודעות והרצון ליצירה אישית, הולכת ופושטת לה התופעה של יצירת תכשיטים מחרוזים, ולא בכדי.

חרוזים מגיעים במבחר עצום של גוונים צבעים וצורות, ניתן לשחק איתם ולהכין דגמים שונים ומגוונים של תכשיטים, ואפילו להתאים תכשיט לכל בגד בגווניו המדויקים. מי שחפצה בתכשיט ייחודי מחרוזים, יכולה להשיג לה כזה במגוון אפשרויות.

הדרך הקלה
הדרך הפשוטה ביותר, למי שאין לה זמן או כישרון לעסוק בכוחות עצמה ביצירת תכשיטים מחרוזים, היא לרכוש או להזמין לה אחד כזה ממעצבת העוסקת בעיצוב תכשיטים מחרוזים. אפשרות נוספת היא לפנות לאחת מחנויות היצירה אשר יש בה מעצבת שתוכל לעזור לה, ושם להכין לה תכשיט כזה בעזרתה של המעצבת המקומית.

עשי זאת בעצמך
אם את יצירתית ובעלת טעם ודמיון, אין סיבה שלא תנסי להכין כמה תכשיטים כאלה בעצמך. חשבי על בגד שאליו היית רוצה להתאים תכשיט, או לחילופין על דגם שהיית רוצה להכין, וצאי לדרך. עלייך לרכוש את החומרים הדרושים ליצירת התכשיטים; החרוזים וכמובן החומר עליו תרצי להשתמש בהם: אם את רוצה שרשרת, רכשי לך חוט וסוגרים, ובעבור עגילים הצטיידי בעגילי מתכת שניתן להוסיף להם חרוזים. ניתן להכין גם סיכות ראש, סיכות לבגד או טבעות, וכמובן יש להצטייד בהתאם.
לעיתים יהיה צורך באמצעים נוספים כגון צבת קטנה, או ניטים שונים שיעזרו להעמיד את החרוז במקומו. ברוב חנויות היצירה ניתן להיעזר בעובדות כדי לקבל ייעוץ והפניה.

גם באינטרנט
היום תוכלי למצוא באתרים שונים באינטרנט, באנגלית אך גם בעברית, הוראות מדויקות ורעיונות מקוריים, ליצירת תכשיטים מרהיבים מחרוזים. כל שעלייך לעשות הוא להשקיע בכך כמה שעות פנאי, ולמצוא לך את הדגם שיתאים לך מכולם, וכמובן את החומרים והזמן, ולצאת לדרך. אין תחושה טובה מלהתהדר בתכשיט יפהפה מעשה ידייך, שהולם את טעמך בדיוק, עלותו נמוכה יחסית, והוא כמובן גורף לך מחמאות.

גם אצלנו באתר נופת צופים העלנו מדריך להכנת תכשיטים מחרוזים. לשימושך.

כל מה שתרצי
סוגי התכשיטים שניתן להכין מחרוזים כאמור שונים ומגוונים; תוכלי להכין לך עגילים מחישוקים בגדלים וצבעים שונים, שרשראות העשויות מרצף של חרוזים, מכמה מקטעים, ואפילו מחרוז בודד בדוגמת פנינה צבעונית, אחת לכמה סנטימטרים. ניתן להכין גם סיכות לבגד, לראש או למטפחת, ולשלב את החרוזים בתכשיט סרוג כגון שרשרת. ההכנה העצמית מאפשרת לך בנוסף להתאמה הספציפית של הצבעים הגודל והדגם להכין לעצמך גם סטים תואמים של שרשרת ועגילים למשל, ולצאת מורווחת מכל הכיוונים.


השאר תגובה